HABER


PROSUMER 2022 - Üreten Tüketiciler Kongre ve Fuarı’ndaydık.

03.06.2022


31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Congresium, Ankara’da düzenlenen Prosumer – Üreten Tüketiciler Kongre ve Fuarı’nda, enerji piyasasındaki yeşil dönüşümü hızlandırmak için üreten tüketiciler, yenilenebilir enerji şirketleri (EPC'ler, ESCO'lar ve ekipman satıcıları) ve finans kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye'de enerji piyasası düzenlemelerinin “öz tüketim” olarak adlandırılan evrimi ve artan elektrik fiyatları ve küresel olarak yenilenebilir enerji yatırım maliyetlerinin hızla düşmesi nedeniyle, Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımlarında lokomotif haline gelen kurumsal elektrik tüketicilerine yönelik olarak düzenlenen Prosumer, iki gün süren etkinlikler boyunca sektörün önemli oyuncularını bir araya getirdi.

TurSEFF olarak “Enerji Finansmanı” oturumunda konuşmacı olarak yer aldık. Oturumda yenilenebilir enerjiye geçişin Türkiye için neden önemli olduğuna dair bir genel bakış sağlayarak, TurSEFF'in Anlaşmalı Finans Kuruluşları ile yeşil ürün geliştirme faaliyetlerinden bahsettik.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

13

faaliyet süresi (yıl)
 

2772

finanse edilen projeler

809

milyon Avro değerinde finansman
 

1123

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1248

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

691

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Finanse Eden
Destekleyen