Hakkında / GEFF

GEFF

GEFF Programı, 25 ülkede 130’den fazla finans kuruluşu ile çalışmakta ve yaklaşık 4.2 milyar € Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) finansmanı ile desteklenmektedir. Bu sayede 120.000’den fazla firmanın yıllık CO2 emisyonları 7 milyon tondan fazla azaltılmıştır.

GEFF programları aracılığıyla, EBRD yerel finansal kurumlara kredi finansmanı sağlayarak çok sayıda yeşil yatırımı finanse etmektedir.

GEFF finansal destek sağlamanın yanında, deneyimli bankacı ve teknik program yöneticilerinden oluşan bir EBRD ekibi tarafından GEFF ürün ve hizmetleri için tutarlı, kaliteli ve yenilikçi bir hizmette sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak, katılan finansal kurumların ve müşterilerin pazar uygulamalarını geliştirmesine yardımcı olmak için danışmanlık hizmetleri de mevcuttur.

Bu da GEFF Programları’nın yeşil ekonomi yatırımlarının faydalarını ve yeşil projeleri nasıl yatırımlara dönüştürdüklerini göstermelerine yardımcı olur.

TurSEFF de Türkiye’deki GEFF Programları'ndan biridir. Diğer programlar ise konut sektörünü hedefleyen TurEEFF ve özel sektör için orta ölçekli kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarını (10 milyon €’dan büyük) hedef alan MidSEFF’tir.

                          
 

Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

8

faaliyet süresi (yıl)
 

1071

finanse edilen projeler

580

milyon Avro değerinde finansman
 

3.5

milyon hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

898

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

482

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen