HABER


Türkiye Materials Marketplace

27.02.2019


Türkiye Materials Marketplace, malzemelerin endüstriler arası yeniden kullanımını desteklemek amacıyla tasarlanmış, bulut tabanlı bir platformdur.

NASIL ÇALIŞIR?

Katılımcılar, malzeme yeniden kullanımının etkili bir şekilde uygulamaya konmasını ve buna yönelik güçlü bir iletişim kurulmasını teşvik etmek için, ihtiyaç duydukları ve ellerinde bulunan malzemelerin yayınlandığı ve alışverişlerin desteklendiği online bir veritabanı kullanırlar. Bu alan gizli ve güvenli olmanın yanı sıra, inovatif yeniden kullanım çözümlerinin yaratılmasını teşvik etmek açısından tarafsız bir ortam sağlar.

Programın özünde, şirketlerin birbirlerinin malzeme akışlarını anlamalarına imkan sağlayan ve işbirliğine dayalı, inovatif ve işletme dostu çözümleri teşvik eden kolaylaştırılmış bir süreç bulunmaktadır. ‘Benim’ şirketimin malzeme sorunlarına hitap eden bir girişim olarak başlayan süreç, hızlı bir şekilde ‘bizim’ yan ürünlerimiz konularına eğilen bir şirketler ve girişimciler karmasına dönüşmektedir.

HIZLI BİR FİZİBİLİTE YAPTIKTAN SONRA, ALIŞVERİŞİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ

Proje ekibi, kapsamlı örnek vaka çalışması kütüphanemiz, malzemelerin yeniden kullanılmasını amaçlayan uluslararası projeler ağı, teknik partnerler ve partner şirketlerin mühendislik uzmanlıkları arasından belirlenen en iyi uygulamalara başvurmak suretiyle, alışverişleri destekleyecektir. İşlemin tamamlanması üzerine proje ekibi alışverişe ilişkin bir analiz yaparak bunun çevresel ve ekonomik etkisi üzerine bir rapor hazırlar.

Web sitesine gitmek için tıklayınız.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

14

faaliyet süresi (yıl)
 

2820

finanse edilen projeler

847

milyon Avro değerinde finansman
 

1194

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1334

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

762

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Finanse Eden
Destekleyen