HABER


TurSEFF bu yıl yine ICCI’daydı

01.10.2021


Türkiye’nin ilk ve en önemli çevre ve enerji etkinliklerinden biri olan Uluslararası Çevre ve Enerji Fuarı ve Konferansları ICCI 29-30 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. Pandemi nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrimiçi olarak ICCI Digital adıyla gerçekleştirilen konferansta, ana tema enerji konusuydu.

Konferansta ele alınan başlıklar; enerji yönetimi, elektrik iletiminde özelleştirme, emisyon azaltım sertifikaları, karbon vergisi, enerji ve dijitalleşme, net-zero hedefi, enerji hukuku, yenilenebilir enerji, sürdürülebilir enerji, biyoenerjinin önemi ve geleceği, enerji üretiminde yeni teknolojiler, dağıtık enerji, hibrit enerji sistemleri, hidrojen, enerji santrallerinde su yönetimi ve e-mobilite gibi konulardı.

TurSEFF olarak bu yıl da ICCI konferanslarında katılımcı olarak yer aldık. Bu yıl katıldığımız panel Biyo Kaynaklardan Enerji Üretiminin Önemi ve Geleceği başlığıyla 29 Eylül’de düzenlendi. TWRE moderatörlüğünde gerçekleşen ve diğer katılımcıların Biotrend, Topkapı Endüstri ve Mimsan olduğu panelde TurSEFF’i temsilen konuşma yapan Proje Müdürü Koray Göytan, konuşmasında, TurSEFF’in bugüne kadar atıktan enerji projelerinde aldığı sonuçlar ile beraber bu alanda kapsamlı bir şekilde gerçekleştirdiği kapasite geliştirme çalışmalarına ve yeni dönemdeki beklentilerine değindi.

Enerji ve çevre alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firmayı, kamu kurum ve kuruluşlarını ve sektör temsilcilerini bir araya getiren etkinlik, 30 Eylül’de sona erdi.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

13

faaliyet süresi (yıl)
 

2556

finanse edilen projeler

767

milyon Avro değerinde finansman
 

1058

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1168

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

652

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Finanse Eden
Destekleyen