HABER


Türkiye’nin önde gelen finansal kiralama şirketlerinden biri olan İş Leasing de TurSEFF programına dahil oldu.

15.02.2021


Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından İş Leasing’e sağlanan toplam büyüklüğü 40 Milyon Euro olan fon, TurSEFF programı dahilinde yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği yatırımlarının finansmanında kullanılacak. Yenilenebilir enerji finansmanında lider kuruluşlardan biri olan İş Leasing, TurSEFF’le birlikte kaynak verimliliği yatırımlarında da öncü bir rol üstlenerek Türkiye’nin sürdürülebilirlik vizyonuna katkı sağlamaya devam edecek.

TurSEFF finansmanı, normal leasing ve kredilerden farklı olarak firmalara danışmanlık desteğiyle birlikte sunuluyor. İş Leasing’ten TurSEFF kapsamında finansman kullanan firma ve kurumlar, TurSEFF teknik ekibinden mühendislik, finans, pazarlama gibi alanlarda danışmanlık desteği alabilecekler. TurSEFF danışmanlık destekleri Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse ediliyor.

EBRD tarafından geliştirilen ve 2010 yılından beri uygulanmakta olan TurSEFF programı kapsamında bugüne kadar 1800’den fazla projeye 665 milyon Euro’yu aşan finansman sağlanarak 1.1 milyon aracın yıllık karbon emisyonuna eşdeğer sera gazı salımının önüne geçilmiş oldu.

 


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

13

faaliyet süresi (yıl)
 

2556

finanse edilen projeler

767

milyon Avro değerinde finansman
 

1058

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1168

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

652

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Finanse Eden
Destekleyen