HABER


TurSEFF, Trakya Enerji Verimliliği Buluşmasındaydı

12.01.2024


Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Trakya Verimlilik Platformu tarafından düzenlenen ve TurSEFF olarak katıldığımız Trakya Enerji Verimliliği Buluşması, Trakya bölgesinden pek çok firma ve kurumun yoğun katılımıyla Çorlu’da düzenlendi. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, düzenlenen ve farklı oturumlarda konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı buluşmada, verimlilik uygulamaları, finansman olanakları ve destekler, Türkiye ve dünyadaki en iyi örnekler dinleyicilerle paylaşıldı. 

Etkinlik kapsamında TurSEFF tarafından yönetilen iki panelden ilki, “Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Destekler” başlıklı oturumdu. Moderatörlüğünü TurSEFF Pazarlama Başdanışmanı Arif Ergin’in yaptığı oturumda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Ahmet Yaytokgil, Tayeks Tekstil’den Nilgün Yazkan ve Trakya Kalkınma Ajansından Tuğrul Kağan Asan konuşmacı olarak yer alarak farklı perspektiflerden sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğine yönelik bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.

TurSEFF tarafından yönetilen ikinci panel, “Verimlilik Yatırımlarında Finansman Olanakları” oturumuydu. Moderatörlüğünü TurSEFF Finansal Kurumlarla İlişkiler Müdürü Güliz Örnek’in yaptığı oturumda, Türkiye İş Bankası KOBİ ve İşletme Bankacılığı Pazarlama Bölümü Birim Müdürü Nazlı Coşkun, DenizBank Tekirdağ Büyük İşletmeler Şube Müdürü Erman Koçer ve TurSEFF Finansal Kurumlarla İlişkiler Müdürü Özlem Yakut konuşmacı olarak yer alarak verimlilik yatırımlarının finansmanı üzerine bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.

Verimliliğin rekabet gücüne katkısının farklı yönleriyle ele alındığı ve geniş bir katılıma sahne olan etkinlik dinleyicilerden yoğun bir ilgi gördü.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

14

faaliyet süresi (yıl)
 

2820

finanse edilen projeler

847

milyon Avro değerinde finansman
 

1194

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1334

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

762

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Finanse Eden
Destekleyen