HABER


Belediyelerde Enerji Yönetim Birimi Kurulması Çalıştayını İzmir'de gerçekleştirdik.

14.11.2019


TurSEFF’in Türkiye’de çevreci bir ekonomiye geçişin önünü açmak amacıyla özel sektör ve belediyelere yönelik olarak gerçekleştirmekte olduğu kapasite geliştirme çalışmaları kapsamında İzmir’de “Belediyelerde Enerji Yönetim Birimi Kurulması” çalıştayı düzenlendi.

12 Kasım Salı günü, Tarihî Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin enerji yönetimiyle ilgili departmanlarının yönetici ve çalışanları katıldılar.

İki aşamada gerçekleştirilen etkinliğin ilk bölümü, İzmir BB. Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran’ın açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından TurSEFF uzmanları tarafından belediyelerde enerji yönetim birimi kurulmasına yönelik detaylı bir seminer verildi. Seminerden sonra başlayan ikinci bölümde, belediye çalışanlarının katıldığı bir çalıştay organize edilerek İzmir Büyükşehir Belediyesi dinamiklerine en uygun olabilecek enerji yönetimi birimi yapılandırılması konusu masaya yatırılarak tartışıldı.

Oldukça verimli geçen çalıştay sonrasında çevreci şehircilik alanında önemli projelere imza atan ve Türkiye’deki öncü belediyelerden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir “Enerji Yönetimi Birimi” gerekliliği konusunda görüş birliğine varıldı.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

10

faaliyet süresi (yıl)
 

1967

finanse edilen projeler

676

milyon Avro değerinde finansman
 

963

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

1094

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

592

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen