HABER


TurSEFF, bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF’te ilgi odağı oldu.

11.11.2019


Energy is Future (Enerji gelecektir) temasıyla bu yıl 12.kez kapılarını açan EIF her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılıma sahne oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in açılışını yaptığı fuar ve kongreye enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, finans kurumları ve medya dünyasının temsilcileri katıldılar.

Ankara Congressium’da 6-8 Kasım tarihleri arasında üç gün boyunca enerji sektörünün nabzının attığı bir odak haline gelen EIF’te en yoğun ilgiyi gören stantlardan biri de bu yıl TurSEFF standı oldu. Bu yıl ilk defa fuarda stand açan TurSEFF; güneş, rüzgar, jeotermal, hidroelektrik, biyokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına ve enerji verimliliğine yönelik yatırımların finansmanına yönelik geliştirdiği çözümlerle yatırımcılardan ve proje geliştiren firmalardan büyük ilgi gördü. TurSEFF standını ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi, standda her an hazır bulunan TurSEFF uzmanlarıyla mühendislik, finans, proje geliştirme ve pazarlama alanlarında fikir alışverişi yapma olanağı buldular. Sürdürülebilir enerji konseptinde proje geliştiren ve finansman arayışında olan çok sayıda yatırımcı, TurSEFF uzmanlarıyla ve TurSEFF anlaşmalı banka ve leasing kurumlarının yetkilileriyle doğrudan temas kurarak önemli temaslar yapma imkanı yakaladılar.

EIF fuarı ile birlikte organize edilen kongre kapsamında eş zamanlı olarak 5 salonda yapılan paralel oturumlarda güneş, rüzgar, jeotermal, hidroelektrik, biyokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının yanı sıra enerji piyasasına yönelik çeşitli konular ele alındı. Bu oturumlardan yenilenebilir enerjiye yönelik olarak Güneş Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) tarafından organize edilen Yenilenebilir Enerji başlıklı oturumda, TurSEFF’in sürdürülebilir enerji konseptine yönelik danışman destekli finansman modeli hakkında dinleyicilere bilgi verildi.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

10

faaliyet süresi (yıl)
 

1645

finanse edilen projeler

651

milyon Avro değerinde finansman
 

865

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

938

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

535

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen