HABER


TurSEFF, 25.si düzenlenen ICCI Konferansındaydı

31.05.2019


Bu yıl 25.si düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ve en büyük çevre ve enerji etkinliklerinden biri olan Uluslararası Çevre ve Enerji Fuarı ve Konferansları ICCI 2019 geride kaldı.

Enerji ve çevre alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firmayı ve sektör temsilcisini bir araya getiren etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir ilgi ve katılım vardı. Çatı tipi güneş enerjisi sistemleri (GES) konusunda Mayıs ayı içinde yayınlanan ve kısaca “mahsuplaşma yönetmeliği” olarak bilinen yeni düzenlemenin sektörün önündeki önemli bir engeli kaldırmış olması, bu yıl ICCI’a damga vuran konuların başında yer aldı. Mahsuplaşma yönetmeliğinin de getirdiği heyecanla bu yıl ilk kez düzenlenen ve çatı tipi güneş enerjisi yatırımcılarını bir araya getiren ProsumerX etkileşim alanında finans kuruluşları, yatırımcılar, PV firmaları ve sektör paydaşları bir araya gelerek b2b görüşmeler yapma fırsatı buldular. TurSEFF uzmanlarının da katıldığı ikili görüşmelerde çatı tipi GES projeleri ve finansmanı hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

28 Mayıs günü İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayan ve üç gün süren etkinlik boyunca düzenlenen konferanslarda çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından özel başlıklarda oturumlar düzenlendi ve çevre ve enerji konusu her yönüyle tartışıldı. ICCI 2019’da TurSEFF olarak, Solar Çatı Oturumu, Enerji Dönüşümünün Finansmanı Oturumu ve Çevreci Ekonomi Oturumu olmak üzere üç ayrı panele katılarak TurSEFF’in inovatif finansman çözümlerini katılımcılarla paylaşma imkanı bulduk. 

Organize etmiş olduğumuz ve moderatörlüğünü de üstlendiğimiz TurSEFF Çevreci Ekonomi özel oturumu ICCI konferansları içinde Kaynak Verimliliği ve Döngüsel Ekonomi konularına değinmesiyle en çok ilgi gören ve tartışılan oturumlardan biri oldu. Katılımlarıyla panelimize değer katan paydaşlarımız; Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), WWF Türkiye, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ve KAKAD derneği temsilcilerinin yaptığı sunumlar ve döngüsel ekonomi üzerine gerçekleştirmiş oldukları başarılı projelerden verdikleri örnekler, panele katılan tüm dinleyicilere gelecek için büyük umut verdi. 

Arif Ergin


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

9

faaliyet süresi (yıl)
 

1565

finanse edilen projeler

641

milyon Avro değerinde finansman
 

836

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

927

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

526

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen