HABER


TurSEFF’TEN ÇEVRECİ EKONOMİ SEMİNERLERİ

15.10.2018


Kamu ve özel sektör tarafından uygulanması planlanan Sürdürülebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımları için finansman sağlamak üzere oluşturulan Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı TurSEFF, 5 ilde yapılması planlanan Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Seminerlerinin ilkine Manisa ile başlıyor. Potansiyel Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımlarının özellikleri, finansmanı, uygulama yöntemleri ve başarılı örneklerinin paylaşılacağı seminer, yerel yönetim ve özel sektör temsilcilerini buluşturuyor.

Sürdürülebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımları için finansman sağlamak üzere geliştirilen Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF), kamu ve özel sektör tarafından uygulanacak projelere destek vermeye devam ediyor. Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Seminerleri, TurSEFF’in en önemli misyonlarından biri olan, çevreci ekonomi farkındalığının arttırılması ve bu alanda kurumsal kapasite geliştirmeye yönelik çalışmalarından biri olacak.

2018 yılının sonuna kadar Türkiye’nin farklı kentlerinde AGİD, GENSED, GÜNDER, İSKİD ve TURKOTED gibi sektörlerinin çatı kuruluşları işbirliği ile; yapılacak olan seminerler 16 Ekim 2018 tarihinde başlıyor. Potansiyel Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımlarının özellikleri, finansmanı, uygulama yöntemleri ve başarılı örneklerinin sektörün önde gelen uzmanları ve TurSEFF Danışmanları tarafından paylaşılacağı seminer, Yerel Yönetimler için Kaynak Verimliliği Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri, Binalarda Enerji Verimliliği, ESCO (enerji Verimliliği Hizmet Şirketleri) Finansmanı ve Proje Finansmanı olmak üzere toplam 5 modülden oluşuyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16 Ekim 2018 Salı günü İkiz Kuleler Konferans Salonunda Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan seminere, AGİD, GÜNDER, İSKİD ve TURKOTED sektörleri ile ilgili son gelişmeleri katılımcılarla paylaşacaklar.


Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

8

faaliyet süresi (yıl)
 

1168

finanse edilen projeler

606

milyon Avro değerinde finansman
 

795

bin hanenin
yıllık elektrik tüketimine denk enerji tasarrufu sağlandı

910

bin otomobilin karbon emisyonunun önüne geçildi

492

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen